Jdi na obsah Jdi na menu
 

Don Pealo Maduro Oscuro

2. 2. 2015

img_2517.jpgCena jednoho kusu je 70 Kč. Náplň pochází z Nigaragui, vázací list je sumaterský a krycí list je Mata Fina z Brazílie. Doutníky jsou obyčejně baleny do krabice po 25 kusech. Jedná se o ručně balený shortfiller s uzavřenou hlavou. Rozměry doutníku jsou 17,5x1,8cm.

 

Krycí list má tmavě hnědou barvu, řekl bych někde mezi Oscurem a Madurem, proto nejspíše název Maduro Oscuro. List má jemnou strukturu, je příjemný na omak a není mu co vytknout. Na povrchu při přejetí doutníku se v jednom místě objevuje menší důlek asi 5 mm v průměru, ale na první pohled to neí znát a ani na hoření to nemělo nejmenší vliv.

 

Buket je nasládlý, řekl bych sladší než u jeho bratra Natural Claro a jsou cítit medové tóny.

 

Doutník má být (podle výrobce) vyrovnaný, krémový s příchutí nugátu, muškátového oříšku a na konec má chutnat po pražených oříšcích.

 

Po zapálení a odhoření začátku doutníku se dostaví dřevnatá chuť se slabšímy tóny kávy. Později se objeví lehký tón citrusových plodů. Nutno říci že doutník je velice komplexní a vyrovnaný.s odhoříváním se chuť zjemňuje a zhruba za polovinou jsem pocítil silnou příchuť máty. Nevím, co tam dělala a jestli tam měla co dělat, ale byla opravdu dosti výrazná a mě osobně nijak nevadila a po několika potazích zmizela. Myslím si tedy že se do mixu mohl připlést nějaký ten lístek máty a nebo s mátou přišel tabák do kontaktu. Pochybuji ale, že další doutníky budou mít stejnou vlastnost. Po polovině jsou cítit květnaté tóny a poslední třetina je čistě tabákové chuti.

 

Popel doutníku je šedobílý (viz. Facebook) a držel 5cm!. Doutník jsem kouřil 1 hodinu a 15 minut, hořel až překvapivě rovnoměrně a s tahem nebyl nejmenší problém.

 

Doutník se rozhodně nehodí ke klasickému pivu plzeňského typu, díky jeho sladší a osobité chuti, která s hořkostí moc dobře nekamarádí. Po dokouření mi v ústech stále zněla chuť silné kávy a byla velice příjemná. Za cenu 70 Kč je to skvělý doutník a nejspíš nebude dlouho trvat a objednám si celou krabici 25 kusů z webu Don Pealo. Výtečný doutník za bezvadnou cenu!

 

SÍLA DOUTNÍKU: 3/5

 

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 85/100

 

By Libor

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Don Pealo je super...

Feďa,9. 3. 2016 19:21

Souhlasím s Liborem, tenhle doutník je opravdu chuťově velmi zajímavý a má naprosto parádní buket. Za ty prachy je super.Možná by si zasloužil propracovanější prstýnek, ale to je jen taková drobnost.Hrozně se mi líbí krásný olejnatý krycí list příjemný na dotek. Jeden kousek jsem ze zájmu rozebral a je to takovej nějakej mixedfiller, čili kombinace celých listů a sekaného tabáku. Moji kamarádi doutníkáři nad ním trochu ohrnovali nos, ale všichni do jednoho museli později uznat, že v týhle cenový relaci je to špička a že doutník má určitě něco do sebe.Navíc má velmi příjemnou dochuť v ústech,takže za mě plný počet bodů :-)