Jdi na obsah Jdi na menu
 

La Rica Hoja Glorias Cubanas

1.jpgTento doutník mi byl doporučen kamarádem a zároveň mne lákal svými proporcemi. Mám raději delší kouření a tedy mohutnější doutníky. Tento doutník nemá prstýnek. Jeho délka je 135mm a průměr 15mm.

Pochází z dílny kubánské rodiny D. Ernesta Gonzáleze Peréza. Doutník je strojově vyráběn, ale z tak kvalitního a jemného tabáku, že ani středně vyzrálý kuřák nemá po vykouření celého doutníku pocit překouření. Jedná se o lehký vlhký shortfiller pro denní kouření.
Na první pohled je doutník uhlazený s výraznými žilkami krycího listu. Na pohmat není měkký, ale ani příliš utažený. Ořezání gilotinkou proběhlo čistě, bez žádných otřepů a podobně. Zapálení proběhlo také bez problémů a rovnoměrně.

 

  

3.jpgPrvní potáhnutí mne mile překvapilo, doutník klade jen minimální odpor a kouře je dost a dost. Kouř je hustý, žluto-hnědý, neštípe na jazyku. Je lehce nasládlý a kořeněný, ze začátku bez zemité chutě. Postupným kouřením se zhruba v půlce doutníku přidá lehce zemitá chuť, která spolu s chutí koření vydrží až do konce kouření. Při standartním kouření se doutník nepřehřívá a také téměř neměkne. Jsem zvyklý dokouřit doutník až co ruce udrží a nezpozoroval jsem ke konci žádnou změnu chuti. Kouření tohoto doutníků mi trvalo lehce kolem 60 minut, což mi naprosto vyhovuje. Po dokouření nezůstává na jazyku žádný náznak nepříjemného štípání ani pachutě. Ačkoliv je to stroják, má pevný popel, který drží v délce 2-3cm.

Co se týká nějakého  alkoholového zavlažení, tak jsem k němu lehce popíjel
kvasnicový ležáček bez CO2. Tohle pivko chuť doutníku skvěle nasládle podtrhlo.

Můj názor je, že si v této cenové relaci (1200,-/50ks) pochutná jak začínající kuřák doutníků,
tak určitě neurazí i nenáročného fajnšmekra, nebojícího se vyzkoušet i levnější značku.

 

 

By Shortik Pavel
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

La Rica

cejlon,2. 5. 2012 15:16

Také jsem zakoupil 50ks těchto doutník. Nutno uznat že jsem spokojen. Jsou jemné, s bohatým kouřem. Příjemný společník k pivu, nebo ke kávě.Za ty peníze hodně muziky. Ale nedochází zde k proměnám chutí po dobu kouření.Chuť je taková stejná od začátku až do konce. Ale neuráží.....
Srovnám-li třeba s Jose L. Piedra, tak ty jsou opravdu o hodně lepší právě kvuli chuťovým proměnám.