Jdi na obsah Jdi na menu
 

Barlovento Brevas

Barlovento Brevas se řadí mez ty nejlevnější doutníky. Koupil jsem ho v trafice u nádraží, líbil se mi tvarem i velikostí, ale cena 15 Kč už naznačovala, že nepůjde zrovna o nějaký výběr :). Je balen v celofánu s "tahacím proužkem". Co mě asi nejvíce překvapilo, je to, že "BB" měl neodřízlou čepičku, což obvykle u sucháčů bývá a tak jsem musel čepičku odříznout. To snad naznačuje, že by mohl být ručně dobalovaný. Jeho buket si mi moc nezamlouval, protože voněl (spíše nevoněl) jakoby hořce a slaně. Stejně tak i chutnal při tzv. zvlhčení v ůstech. Chutí po zapálení mě však mile překvapil. Byla tvrdá, nahořklá a velice výrazná. Je samozřejmé, že do doutníku je semleto skoro všechno, včemž mě utvrdila i moje pitva druhého kusu.Našel jsem zde i např. řapík a větší kusy rostliny. Jako Binder (vázací list) je pužit homogenizovaný papír, nebo jinak HTL (celuloza+tabák). Nevím, komu bych ho doporučil, vzhledem k ceně spíše pro někoho, kdo nemá peníze na něco dražšího, ale řekl jsem si: "Barlovento už nikdy víc".

sdc11031.jpg

 

 

 

 

 

 

 

By Horatio

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobrý doutník

mestl,17. 1. 2011 16:53

dobrý doutní je principes chocolate jeden doutník
stojí 15kč někde 18 už sem hulil dodně snaček ale
chutově se mu nevyrovná ani cohiba je jemný doutník
ani není silný jednou sem sich snes 16 za den
průměr má 14 nebo 13 a délka 130

barlovento

mirek,6. 2. 2010 22:43

NAPROSTO SOUHLASÍM S PŘEDCHOZÍM KOMENTÁŘEM,ME STÁL DOKONCE POUHÝCH 12kč-o jeho kvalitě bych opravdu raději nepsal,upřímě řečeno je to to nejhorší co snad vůbec je,ale ipřesto 1 kus v hudmidoru mám,ales spíš jen jako památku,protože to byl shodou náhod ne první,ale můj druhý doutník který jsem kdy měl,bylo mi tehdy sedmnáct,když mi ho donesl můj kamarád.beru ho jako takovou mojí vzpomínku na jedno z mých prvních pokouřeních.

Barlovento

Jegermeister@seznam.cz,5. 1. 2010 14:52

Nesdílím takovou schovívavost, jako autor. Barlovento je s přehledem nejhorší doutník na našem trhu. Přesto mám k němu ale určitý osobní vztah. Byl to totiž můj první doutník, který jsem kdy ochutnal. Dostal jsem ho v osmnácti od jednoho kamaráda a později jsem této zálibě doslova propadl. Od té doby jsem již okusil mnoho dobrých i méně dobrých doutníků, z nichž co do kvality, byl tento skutečně nejhorší. Nicméně vzpomeňme si na první sexuální zážitek? Po technické stránce se asi jednalo o kolaps a propadák, ale stejně :o) poprvé je vždy jen jednou a vzpomíná se na to celý život, i když to za to moc nestálo. Podobné je to i s doutníkem barlovento. A jestli si ho ještě někdy koupím? Spíš jako památku než jako pokouření.