Jdi na obsah Jdi na menu
 

Don Antonio Havana Wrapper (Red)

img_0128.jpgDoutník jsem koupil jako kusovku za 50 Kč. Jedná se o strojově vyráběný shortfiller s Havanským krycím listem. Balen je po 10ti kusech a samotné doutníky jsou pak baleny v alumíniovém celofánu a doutník je ještě zabalen v cedrovém dřevě. Rozměry doutníku jsou 14x1,3 cm, je to tedy corona.

Krycí list je vcelku pěkný, ale několik větších žil se na něm nalézt dá. Co mě nemile překvapilo byly jakési oranžové skvrny na wrapperu (viz. fotogalerie). Hlava je odřízlá a ihned po vytažení z obalu jej můžete zapálit.

Buket je výrazný, kořeněný s náznakem cedru.

Chuť je jemná, výrazná a čistá. Don Antonio Havana se nemůže chutí rovnat čistokrevným a pravým Havanám, ale Kubánský krycí list dodává doutníku, jemný názak kubánksé chuti a zemitosti. Popel je tmavý a drží cca 2 cm.

K doutníku jsem po chvíli kouření začal popíjet whisky musím uznat, že kombinace je to skvělá. Don Antonio Havana Wrapper je za svou cenu výborný shortfiller s dobrou chutí, ale Havaně se rovnat nemůže. I přesto je to jeden z lepších strojově vyráběných doutníků, které jsem kouřil.

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 69/100

 

By Horatio

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář